Увага Попередження: Файл конфігурації доступен для запису: /var/www/lomodcomua/data/www/lomod.com.ua/includes/configure.php. Це - потенційний ризик безпеки - будь-ласка, встановіть необхідні права доступу до цього файлу.
Р РЈРЎ РЈРљР 
  
Пошук по сайту
 
  
Інформація
Сходи
Огородження
Кімнатні рослини і інтер'єр

 

    Домашні рослини в нашій кліматичній смузі більші, ніж прикраса: вони значною мірою компенсують нам коротке дощове літо, а під час довгої зими вселяють в наші душі оптимізм, нагадуючи, що зелений колір загублений природою не назавжди, і листя рано чи пізно з'явиться крім підвіконня, ще і за вікном.

    Але щоб рослини гармонійно вписувалися в обстановку, слід при їх виборі і розміщенні будинку пам'ятати декілька важливих правил.

    По-перше, рослини повинні відповідати приміщенню за розмірами: дрібний горщик з невеликою квіткою в просторому приміщенні виглядатиме так само безглуздо, як і крупне "дерево" з розкидистою кроною, що займає половину невеликої кімнати.

     По-друге, параметри (освітленість і вологість) місця розташування рослини повинні оптимальним чином відповідати їх потребам. Наприклад, тінєлюбиву рослину не можна поставити біля південного вікна, як би красиво воно там не виглядало. А вологолюбне швидко пов'яне, якщо буде розташовано поблизу гарячої батареї. Тому, купувати рослини потрібно з урахуванням місця їх майбутнього розташування.

    І, якщо що , зелений кущ , який Вас сподобався, не підійде до передбачуваного місця, то варто вибрати інший, інакше Ви ризикуєте марно витратити гроші і зусилля по його вирощуванню. Крім того, хвора і "вимучена" рослина, що стоїть в некомфортних для нього умовах, навряд чи стане повноцінним декоративним елементом інтер'єру.

     Більшість домашніх рослин — прибульці з півдня. Вони можуть мати різні вимоги до частоти поливу, любити свіже повітря або боятися протягів, але всім їм потрібна певна порція світла щодня, солнцелюбивим - більше, тінєлюбивим - менше, але світло будь-якій рослині потрібне обов'язково. І якщо Ви плануєте розмістити рослину передпокої або холі, то недостатню інсоляцію в них можна заповнити спеціально підібраними світильниками: підвісними, настінними або точковими. Причому домашні квіти більше потребують холодних синіх променів, тому звичайних ламп розжарювання буде недостатньо. Для штучного освітлення рослин підійдуть енергозберігаючі і галогенові рефлекторні лампи.

    Слід пам'ятати, що не тільки навколишнє оточення впливає на домашні рослини, але і навпаки. Так, за допомогою рослин можна візуально змінити розміри житлового простору: низькі стелі, наприклад, покажуться вищим, якщо поставити в кімнаті крупне, витягнуте вгору "деревце" з прямим стеблом. Крім цього, будь-яку крупну рослину (або група рослин) в кімнаті створюють відчуття простору, насиченості свіжим повітрям.

    А ось на фоні багатоколірних шпалер домашня флора з яскравими квітами або строкатим листям створить відчуття "колірного шуму", майже безладу. На строкатих стінах виразно виділяються тільки рослини з крупним темно-зеленим листям. І, навпаки, вдало вибраний однотонний фон стін значно підкреслить красу живих квітів. Причому, чим яскравіше за фарбу рослини, тим спокійніше, нейтральніше повинен бути фон. Хоча контраст теж допустимий: наприклад, квітка з крупними червоними квітами буде красива не тільки на тлі нейтрально-білої стіни, але і на тлі соковито-жовтої.

    Умовно квіткові композиції можна розділити на рослини, що окремо стоять, і спеціально підібрані групи.

    Одиночну рослину необхідно ретельно сформувати, оскільки воно зазвичай привертає увагу, будучи "родзинкою" інтер'єру. При цьому крупні рослини, наприклад, фікуси або пальми, встановлюються на підлозі (або на низькій підставці з колесами або без), а для середніх за розміром потрібна вища підставка.

    Вид горщика, в який посаджена одиночна рослина, має в декорі не менш важливу роль і повинен відповідати загальному стилю і колориту обстановки. Варто підстрахуватися від протечек води, щоб їх виключити, краще використовувати кашпо з кераміки, металу. А в дерев'яні або плетені екземпляри можна помістити водонепроникну внутрішню частину, наприклад, пластикове кашпо або відро.

    Дуже важливо, щоб стиль горщика або кашпо відповідав загальному стилю інтер'єру кімнати і гармонував з виглядом посадженої в нього рослини.

    Оригінально виглядають в інтер'єрі групи рослин, самих різних розмірів: від настільної композиції з кактусів або фіалок до великих підлогових композицій. Залежно від виду посадки розрізняються групи, що ростуть в одній місткості і композиції, в які групуються декілька рослин, кожне з яких росте у власному горщику.

    У другому варіанті компонувати рослини простіше — потрібно щоб вони вимагали однаковий температурний режим і освітленість. В той час, як перший варіант посадки вимагає спеціальних знань по сумісності всіх "учасників групи": однакові вимоги не тільки до поливу, грунту і світла, але і сумісність один з одним.

    Група горщиків може бути монохромною, одного кольору, наприклад, складатися з різних відтінків зелени, а може бути і контрастною. Тоді на тлі зелені виділяються яскраві плями квітів або строкате листя рослин. Коли група складається з екземплярів, що окремо ростуть, можна залежно від періоду цвітіння замінювати одні рослини (відцвілі) іншими (які тільки починають квітнути) або додавати додаткові рослини в групу.

    Якщо розташувати горщики на спеціальній багаторівневій підставці, то композицію можна зробити вертикально витягнутою. Така квіткова група може стати оригінальною "перегородкою", що розділяє житловий простір на зони, наприклад, відокремити робочу зону від місця відпочинку.

    Якщо у Вашій групі немає квітучих рослин, а Вам так хочеться прикрасити будинок яскравими плямами квітів, не зневіряйтеся, замаскуйте між листям скляну колбу або пробірки з водою, в які вставте стебла живих квітів.

    Стійкішого і тривалішого ефекту можна добитися, використовуючи для цієї мети сухоцвети: вони не вимагають заміни у міру в'янення і обходяться набагато меншою за об'ємом підтримуючою "тарою". Тільки відкритого сонця сухоцвіти не люблять — під його променями вони, хоч і поволі, але втрачають своє забарвлення.

     Якщо ви не прихильник жити в оточенні "як би сьогодення", і вас привертає природа, а не її імітація, вам потрібні в будинку фітомодулі.

    Фітомодуль - це набір певних рослин, здатних підтримувати здоровий мікроклімат міського житла.

    Багато кімнатних рослин по-своєму корисні: деякі поглинають вуглекислий газ, інші — пил, а треті здатні вбивати бактерії. Наприклад, для поглинання вуглекислого газу і виділення кисню особливо хороша сансивієра, вона ж — відомий нам щучий хвіст і невибагливий, витривалий хлорофітум, схожий своїм листям-пір'ям на траву осоку. Чудово озонує повітря і кавове дерево.

    А ось очистити повітря від токсинів допоможе плющ, різні види фікусів, драцена, схожа на маленьку пальму на високому деревовидному стовбурі. Цими ж властивостями володіє і широке листя філодендрона, і навіть звичайне алое — улюблені ліки наших бабусь. Хто з нас не пам'ятає з дитинства цю невибагливу квітку, яка була за часів дефіциту "аптекою на підвіконні", адже насправді цю рослину має широкий спектр лікувальної дії.

    У будь-якому будинку знадобиться рослини, здатні "забирати" пил. В цьому відношенні незамінні хвойні: ялина і сосна. До того ж хвойні рослини виділяють корисні для організму негативні іони кисню, нейтралізуючі дію побутових електроприладів, особливо комп'ютерів і телевізорів. А ось що володіють всіма важливими властивостями хвойних, ялівець і кипарис до того ж є і рослинами-шумопоглиначами. Це дуже важливо для перевантаженого звуками життя людини в мегаполісі.

    Але як же розмістити хвойні рослини в іноді невеликій міській квартирі? Виявляється, можна не тільки розмістити, але і створити подібність "гаю" з маленьких, але живих і дуже декоративних дерев — бонсаї.

    Бонсаї придумали ще в Стародавньому Китаї, а японці в XI-XII вв. довели їх до досконалості, розробивши цілу систему їх вирощування. В результаті незвичайні дерева із зігнутими стовбурами, що ростуть в крихітному кадовбі, стали не тільки декоративною прикрасою будинку, але і об'єктом для вдумливого споглядання. Східна філософія учить нас насолоджуватися мініатюрним чином природи, маленькою частиною прекрасного навколишнього нас світу.

    Бонсаї дуже органічно вписуються практично в будь-який інтер'єр, особливо в мінімалістському стилі. Але щоб виростити таку прикрасу найпотрібніший володіти достатнім терпінням: необхідно поступово, зберігаючи карликові розміри дерева, надати йому певному вигляду. Наприклад, каскадний — імітує дерево, у якого гілки звисають з скелі в пропасти. Або метлообразний вигляд, нагадує старі листяні дерева в покинутому саду. А ось стиль "плато" імітує дерево, що впало в болото. При цьому його гілки стали рости вгору, як самостійні стовбури, утворюючи подібність гайка.

     Для вирощування бонсаї використовуються найчастішим японський пальчатий клен або сосна. Дуже популярні хвойні: ялівець, кипарис, кизильник. Але є і квітучі бонсаї, до них відносяться сакура, айва, японська яблуня і груша.

      Рослини в нашому будинку не тільки прикрашають його і захищають від агресії великого міста. Як показали дослідження учених, домашні рослини виділяють більше 300 летючих речовин, які роблять благотворний вплив на людський організм. Більшість рослин володіють фітонциднимі властивостями, тобто здатні вбивати бактерії і затримувати зростання шкідливих мікроорганізмів. До такою рослиною з сильною фітонцидним дією відносяться хлорофітум, аспарагус, монстера. Є рослини, віруси, що вбивають навіть, — це мирт, евкаліпти кульковий і прутовідний.

       Крім того, існує індивідуальна нестерпність деяких видів рослин, або алергія. В основному це теж стосується запашних і квітучих видів. Так, найулюбленіша з давніх часів герань, цей пахучий завсідник підвіконь сіл і міських околиць, виявляється, може викликати у деяких людей досить сильну нежить і навіть шкірний висип.

     Підбираючи рослини для прикраси інтер'єру, необхідно поклопотатися і про оптимальне місце для них не тільки з декоративної точки зору. Рослини добре виглядають, коли їм забезпечені необхідні умови по освітленню, температурі приміщення і, звичайно, поливу.

     Не можна, наприклад, світлолюбні рослини: азалії, троянди, гортензії ставити в темний кут або в кімнату з вікнами на північ. І, навпаки, рослини, що віддають перевагу затіненим місцям, наприклад, монстера або філодендрон, не приживуться біля вікна південної кімнати. Є види що спокійно переносять забудькуватість господаря відносно регулярного поливу, а ось інжир, що дуже декоративно росте в підлоговій вазі ніколи не пробачить вам навіть триденної засухи — він образиться, опустивши листя.

    Ще раз пригадаємо наших бабусь, як чудово і шалено росли, квітнули і перепліталися в їх будинках кімнатні рослини. А секрет був простий: рослини, як і домашніх тварин, потрібно любити, піклуватися про них. Бабусі стверджували, що з ними потрібно навіть розмовляти. Щодо розмов — не доведено, а ось залицятися і поливати точно треба. І тоді вони відповідять на вашу турботу буйною зеленню листя, ніжними витонченими пелюстками або яскравим і соковитими квітами. Вони принесуть красу і затишок у ваш будинок, зроблять його неповторним.

 

 

Статья была добавлена Thursday 22 May, 2008.
Назад
Галерея робіт
Інтернет-магазин
  
Новини
подарунок до Дня Юриста України
  Нехай у цьому році День юриста України відзначають усі українці,...
Нова колеція дерев'яних балясін Grand
Представляємо вашій увазі нову колекцію дерев'яних балясин. Колекція...
Строительный сезон 2014 г.
Уважаемые клиенты, партнеры и посетители нашего сайта! В непростое...
Читати всі новини

г. Харків, пр. Гагарина,17
г. Донецк
г. Киев
Телефон:
(057) 717 68 95,
E-mail:info@lomod.com.ua
ICQ:355475773
 
 
Головна | О нас | Співпраця | Ссылки